Naruto-Totul despre Naruto
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Naruto-Totul despre Naruto

Forum dedicat lui Naruto
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Sonsaj Rasengan vs Chidori

In jos 
+4
Keshja1
ShikamaruNara
Sakon
Naruto
8 participanți

Rasengan vs Chidori
Rasengan
Sonsaj Rasengan vs Chidori Vote_lcap56%Sonsaj Rasengan vs Chidori Vote_rcap
 56% [ 5 ]
Chidori
Sonsaj Rasengan vs Chidori Vote_lcap44%Sonsaj Rasengan vs Chidori Vote_rcap
 44% [ 4 ]
Total voturi : 9
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Naruto
Hokage
Naruto


Mesaje : 82
Grade : 53057
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 6:19 pm

Ce este mai puternic Rasengan sau Chidori?
Sus In jos
https://naruto-mangatw.forumgratuit.ro
Sakon
Genin
Sakon


Mesaje : 114
Grade : 53075
Reputatie : 2
Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Sound City

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 6:21 pm

Rasengan...mai ales Shuriken Rasengan
Sus In jos
Naruto
Hokage
Naruto


Mesaje : 82
Grade : 53057
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 6:21 pm

lol! Nu este Shuriken Rasengan ce futon rasen shuriken
Sus In jos
https://naruto-mangatw.forumgratuit.ro
Sakon
Genin
Sakon


Mesaje : 114
Grade : 53075
Reputatie : 2
Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Sound City

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 6:27 pm

Lol,tot aia-i...la aia m-am referit,cand formeaza din Rasengan un Demonul Vantului Shuriken urias si albastru pe care-l arunca...si mda stiu ca e doar in Shippuden dar ma rog lol! jocolor geek
Sus In jos
ShikamaruNara
Student Academie
ShikamaruNara


Mesaje : 35
Grade : 52973
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 6:34 pm

Votez pentru chidori study
Sus In jos
Keshja1
Genin
Keshja1


Mesaje : 102
Grade : 53037
Reputatie : 5
Data de inscriere : 14/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:01 pm

Hmmm... Chidori
Sus In jos
Naruto
Hokage
Naruto


Mesaje : 82
Grade : 53057
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:06 pm

Ati vazut episodul cand Kakashi ii opreste pe amandoi sa nu se loveasca si sakura merge in fata lor?Kakashi ia spui la EroSannin:

De ce lai invatat tehnica asta,putea sa il omoare(pe sasuke).

Si daca ati vazut gaura facuta de rasengan,era de 2 ori mai mare si mai adanca decat chidori
Sus In jos
https://naruto-mangatw.forumgratuit.ro
Sakon
Genin
Sakon


Mesaje : 114
Grade : 53075
Reputatie : 2
Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Sound City

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:17 pm

Naruto a scris:
Ati vazut episodul cand Kakashi ii opreste pe amandoi sa nu se loveasca si sakura merge in fata lor?Kakashi ia spui la EroSannin:

De ce lai invatat tehnica asta,putea sa il omoare(pe sasuke).

Si daca ati vazut gaura facuta de rasengan,era de 2 ori mai mare si mai adanca decat chidori
Da,normal;)Era episodul 108;)In care Kakashi i-a aruncat pe amandoi in 2 turnuri de apa,si Rasengan a facut mai multe distrugeri,si de aceea a mers Sasuke cu cei 4 din sunet...
EDIT:Si Jiraiya i-a mai zis ca nu se gandea c-o s-o foloseasca impotriva unui prieten
Very Happy Smile
Sus In jos
seesine
Student Academie
seesine


Mesaje : 13
Grade : 52949
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/11/2009
Varsta : 27
Localizare : Focsani,Vrancea

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:18 pm

Da rasengan normal...lol
Sus In jos
ShikamaruNara
Student Academie
ShikamaruNara


Mesaje : 35
Grade : 52973
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:35 pm

Totusi sasuke a exersat cu chidori si a ajuns sa il controleze foarte bine:sabia chidori,chidori nagashi,chidori stream,chidori needles etc. si in plus chidori arata mai dragut study
Sus In jos
MadaraAkatsuky
Genin
MadaraAkatsuky


Mesaje : 263
Grade : 53232
Reputatie : -1
Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 26
Localizare : in spatele unei masti

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:37 pm

eu zic chidorii
Sus In jos
http://parkoursickness.bigforumpro.com/index.htm
amidacos
Deidera-Art
amidacos


Mesaje : 120
Grade : 53055
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/11/2009
Varsta : 26
Localizare : Bucureşti

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:48 pm

MadaraAkatsuky a scris:
eu zic chidorii
Şi eu.
Sus In jos
Naruto
Hokage
Naruto


Mesaje : 82
Grade : 53057
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 7:59 pm

Daca nu as fi citit manga,cred ca as fi ales Chidori,pentru ca este o tehnica foarte puternica,insa acum ca m-am documentat am sa aleg Rasenganul,deoarece poate fii folosita de mai mult de trei ori cum o face Sasuke in prima serie,si mi se pare ca este mai puternica.Pe langa asta,in manga,Naruto reuseste sa imbunatateasca Rasneganul transformandu-l in RasenShuriken,care daca nu ma insel ar face cam cat 3 Rasenganuri la un loc,iar aici din nou poate fii facuta de mai multe ori,epuizand doar chakra.
Pe cand Chidori,poatre fii facut doar de doua ori in conditia lui Sasuke,iar de trei ori cu Cursed Seal.Cu toate ca el il dezvolta mai mult in Shippuuden,RasenShuriken este o tehnica pe care nici Yondaime nu a reusit sa o termine.
Din cate observati,Ransengan da cele mai multe avantaje asa ca am de gand sa aleg Rasenganul la aceasta "confuruntare".

Am gasit asta pe un forum.Nu e raspunul meu,decat sa scriu eu mai bine dau copy si paste:))
Sus In jos
https://naruto-mangatw.forumgratuit.ro
ShikamaruNara
Student Academie
ShikamaruNara


Mesaje : 35
Grade : 52973
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 8:21 pm

Naruto a scris:
Daca nu as fi citit manga,cred ca as fi ales Chidori,pentru ca este o tehnica foarte puternica,insa acum ca m-am documentat am sa aleg Rasenganul,deoarece poate fii folosita de mai mult de trei ori cum o face Sasuke in prima serie,si mi se pare ca este mai puternica.Pe langa asta,in manga,Naruto reuseste sa imbunatateasca Rasneganul transformandu-l in RasenShuriken,care daca nu ma insel ar face cam cat 3 Rasenganuri la un loc,iar aici din nou poate fii facuta de mai multe ori,epuizand doar chakra.
Pe cand Chidori,poatre fii facut doar de doua ori in conditia lui Sasuke,iar de trei ori cu Cursed Seal.Cu toate ca el il dezvolta mai mult in Shippuuden,RasenShuriken este o tehnica pe care nici Yondaime nu a reusit sa o termine.
Din cate observati,Ransengan da cele mai multe avantaje asa ca am de gand sa aleg Rasenganul la aceasta "confuruntare".

Am gasit asta pe un forum.Nu e raspunul meu,decat sa scriu eu mai bine dau copy si paste:))

Dar tot chidori arata mai dragut cu fulgerele alea si se poate folosi in mai multe combinatii de atacuri study flower
Sus In jos
Naruto
Hokage
Naruto


Mesaje : 82
Grade : 53057
Reputatie : 1
Data de inscriere : 13/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 8:24 pm

Dar ai uitat ca Rasenganul este o tehnica care are in principiul elementul vant,iar vantul bate elementul fulger
Sus In jos
https://naruto-mangatw.forumgratuit.ro
MadaraAkatsuky
Genin
MadaraAkatsuky


Mesaje : 263
Grade : 53232
Reputatie : -1
Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 26
Localizare : in spatele unei masti

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 9:15 pm

daca as fii citit si eu manga poate ca as fii ales reasengan dar cum nu am citit am ales chidori
Sus In jos
http://parkoursickness.bigforumpro.com/index.htm
seesine
Student Academie
seesine


Mesaje : 13
Grade : 52949
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/11/2009
Varsta : 27
Localizare : Focsani,Vrancea

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 11:36 pm

Aici este vorba de naruto...nu de naruto shippuuden...chidori este mai puternic in shippuuden iar rasengan in naruto simplu!mda...
Sus In jos
MadaraAkatsuky
Genin
MadaraAkatsuky


Mesaje : 263
Grade : 53232
Reputatie : -1
Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 26
Localizare : in spatele unei masti

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeSam Noi 14, 2009 11:52 pm

eu tot la chidori raman
Sus In jos
http://parkoursickness.bigforumpro.com/index.htm
kapetanos25
Student Academie
kapetanos25


Mesaje : 5
Grade : 52925
Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/11/2009

Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitimeDum Noi 15, 2009 10:41 pm

rasengan parerea mea
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sonsaj Rasengan vs Chidori Empty
MesajSubiect: Re: Sonsaj Rasengan vs Chidori   Sonsaj Rasengan vs Chidori Icon_minitime

Sus In jos
 
Sonsaj Rasengan vs Chidori
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto-Totul despre Naruto  :: Naruto-
Mergi direct la: